Ostatní aktivity


Kromě schůzek v klubovně a v tělocvičně je možno také zahrát si softball. Nejvíc jsme si zatím zahráli na táboře, ale plánujeme softové tréninky na Barrandově. Tentokrát i s výbavou.

Kromě těchto aktivit chodíme vždy na podzim pouštět draky, samozřejmě ne živé, ale papírové, vlastní výroby. S tím se samozřejmě pojí i soutěže o nejlépe létajícího a o nejkrásnějšího draka. Prostě "drakiáda".

Čím dál více se také rorůstá počet sportíků hrajících Dračí doupě. Na posledním táboře se vytvořila k první, pokročilejší skupině i druhá, která je teprve na začínající úrovni. Nicméně se určitě potkají, neboť se obě družiny pohybují ve stejném světě, možná dokonce na stejném kontinentě.

Nedávno rozjel Mutant za pomoci některých dalších Sportíků Klub deskových her. Schází se vždy ve středu v 17 hodin v klubovně a končí většinou do 19. hodiny. A jak už název napovídá, hrají se stolní hry, jako Fantom staré Prahy, Bludiště, ale i hry pro dva jako známé lodě. K dispozici je kromě toho také množství hlavolamů. Stále ještě ale schází dostatek účastníků.

Několikrát za rok pořádáme obecně prospěšné brigády. Na Barrandově je již poměrně známý "Clean-up the world - ukliďme svět, nebo aspoň kousek Barrandova", což je většnou veřejná akce, připojit se může kdokoli. Dále máme na kontě sázení stromků v Prokopském údolí a třeba sbírání kaštanů pro zvířátka. Většinu těchto brigád pro nás hledá Goro.

Jako velmi užitečné se v loňském šk. roce ukázaly poschůzkové doučovací hodiny pro nezbedné žáky (nebo doplněk méně inteligentních učitelů a profesorů (ne Profesorů :-/)). Hlavním doučujícím (aspoň na matiku) byl Pajk, jehož oběti mohly slavit úspěchy v následujícím šk. roce.
[Prófa]