Oddíl Sportík

FacebookJsme všestranně založený dětský oddíl. Máme rádi legrácky, sportování, přírodu, výlety a spoustu dalšího. Jsme součástí Českého svazu ochránců přírody. Sportík je roztomilá postavička z večerníčku o rodince Lochnesek. Právě podle něho se oddíl jmenuje. Byl založen 15. 9. 1986 jako sportovní oddíl při 2. ZŠ Barrandov.
Hory

Hory 2004

Vydáno dne 28. 02. 2004 (1597 přečtení)
28. 2. - 6. 3. 2004

Den 1.
V sobotu v 9:30 se všichni Sportíci dychtící po lyžování dostavili před/ za misijní středisko. Po naložení všech lidí a potřebných věcí jsme odjeli směr Moravská bouda. Zastavili jsme pak až na hranici KRNAPu, poté jsme jeli dál na poslední zastávku. Tam jsme vystoupili, naložili věci do rolby a šli pěšky až do chaty. Ubytovali jsme se na půdě a po uložení našich zavazadel šli na malou procházku, kde se konala na konci valná hromada. Poté se šlo na večeři: svíčková s knedlíky. Pak jsme šli zpátky na půdu a ve 22:00 jme měli večerku.

Den 2.
Když nás probudil odporný zvuk budíčku jsme byli přinuceni jít na snídani, ke které byl rozpečený, a tedy i teplý rohlík s rybičkama. Později nato jsme se dostavili ve sjezdařském vybavení a vydali na malou sjezdovku. Pak byl oběd: polévka, maso s rýží a s UHO (univerzální hnědá omáčka). Po poledním klidu jsme šli hrát S vs. J větry (vzdušnými) , horskou expedici (vytahování členů na snowboardu na Mt. Hrouda), souboje plácaček (účel je srazit či posunout soupeře pomocí dlaní do dlaní) a stavění záhrobních podsněhových komplexů. V 18:00 byla večeře: spaghetti. A po večeři byla večerka a po večerce tma (spánek).

Jóžin Den 3.
Dnešní den začal něčím, čemu by se z trochou dobré vůle dalo říkat "zpěv". Ke snídani byla marmeláda s něčím, co se podobalo vánočce. Někteří hladoví Sportíci si museli přidat, ale byl už jen chleba. Po vydatné snídani jsme se plni energie nastoupeni před chatou vydali na sjezdovku. Tam jsme kvůli častým opravám čekali, než se vlekař vrátí do kasy a prodá nám permanentky. Kolem 12. Hodiny jsme se vydali zpět do chaty na oběd. Po obědě byl polední klid a po něm jsme se znovu vydali na sjezdovku. Tam byla veliká zima a foukal silný vítr ,a tak se někteří jedinci vydali zpět do chat o něco dříve než jiní. Měli jsme chvíli volno a pak přišla večeře. Po ní se ještě chvíli hrály nějaké hry a pak se šlo spát (tedy spát šli jen někteří, ti zdatnější z druhého pokoje šli na kutě až v 00:30).

Den 4.
Dnes nás přišel vzbudit Smíšek. Ke snídani jsme měli vejce, med a RoRo (rozpečený rohlík). Jako obvykle jsme se sešli před chatou a po nástupu se vydali na sjezdovku. Tam jsme naštěstí nepotkali žádnou frontu, protože škola, která bydlí v patře pod námi šla na běžky. V půl jedné jsme šli na oběd. K němu byla bramborová polévka a čočka s uzeným. Po poledním klidu jsme šli zase na sjezdovku, ale byla již o něco věší fronta. V 16:30 jsme odešli na chatu. Po důkladném rozvěšení mokrého prádla byla večeře a pak se šlo spát.

Pavel Den 5.
Dnes nás vzbudil Tomáš a Helča. Po snídani jsme se oblékli a šli ven. Protože venku foukalo, zalezli jsme na cestu v lese, kde byla zahájena hra v "přebírání". Byli jsme rozděleni do dvou družstev a každý člověk představoval jeden prst, pomocí kterých se přebíral provaz a tvořil další obrazec z provazu. Tato hra nám moc nešla, protože vyšlo něco jiého než mělo vyjít. Po skončení jsme zalezli do našich sněhových nor a začali je zvětšovat a propojovat. Asi po hodině jsme se vydali na oběd. K obědu byla hovězí polévka a rýže s játry. Po poledním klidu jsme vyrazili na běžky. Menší dojeli na Ptačí kameny a zpět, zatímco starší jeli přes Ptačí kameny, Martinovku a Davidovky K večeři bylo kuře. Poté jsme začali hrát různé hry jako třeba fantom, jungle speed atd...

Den 6.
Ráno nás budil Pajk melodiemi mobilního telefonu.. K snídani byla paštika, máslo a rohlíky. Po snídani se šlo na sjezdovky, kde se bylo až do oběda. K obědu byla frankfurtská polévka a zapečené těstoviny. Odpoledne šli někteří na sjezdovky a menší tbytek šel se učit na prkně nebo do nor. K večeři byli ovocné knedlíky. Kdo chtěl, tak po večeři mohl jít na večerní lyžování. Před spaním se ještě hrál jungle speed, fantom, člověče vyšiluj, teda nezlob se aj...

[Lišky]

[Akt. známka: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Tomáš | Informační e-mailVytisknout článek