Krátké info o našem oddíle

Autor: Tomáš <>, Téma: Základní informace, Vydáno dne: 26. 02. 2014

Sportík je roztomilá postavička z večerníčku o rodince Lochnesek. Právě podle něho se oddíl jmenuje. Byl založen 15. 9. 1986 jako sportovní oddíl při 2.ZŠ Barrandov, od února 88 nese oddíl název Sportík...Cílem oddílu je umožnit dětem smysluplně využít volný čas. Vychovává děti pro práci v kolektivu, kde všichni spolupracují a pomáhají si. Formou her jsou děti mimo jiné vedeny k poznávání a ochraně přírody, učí se různým znalostem a dovednostem jak z přírodovědy, tak z tábornictví, turistiky, sportu apod.

Nadřízenou organizací oddílu byla v začátcích školní organizace Pionýra, pak byl veden jako samostatný oddíl, po revoluci přešel pod Český Svaz Ochránců Přírody (ČSOP), jehož základní organizací (ZO ČSOP 01/87 - Strom) je nyní veden. Díky nadřízené organizaci a neutuchající práci hospodáře a některých vedoucích se oddílu poměrně úspěšně daří získávat nezanedbatelné finanční prostředky pro svou činnost.

Přípravě programu se věnuje tým školených vedoucích. Téměř všichni již úspěšně absolvovali školení vedoucích dětského kolektivu a hlavního vedoucího dětského tábora. Školení pořádá nadřízená organizace ČSOP a školení je akreditováno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Hlavní oddíl má půměrně 30-35 členů ve věku od 9 do 14 let. Děti se schází pravidelně jedenkrát týdně v tělocvičně a jedenkrát týdně v klubovně. Přibližně jednou do měsíce oddíl pořádá víkendovou výpravu. O jarních prázdninách jezdí do Krkonoš na Moravskou boudu, kde se věnuje lyžím, snowboardu, běžkám, lopatám, pytlům na ježdění, sněhulákům a koulování. V létě pak děti stráví tři týdny na stanovém táboře.

V letech 2016-2019 jsme provozovali samostatnou družinu pro děti z 1. a 2. třídy s vlastním programem uspůsobeným jejich věku. Družina se jmenovala Dráčata.